LIKON Technologia

7 zalet budowania z keramzytu 

Keramzyt jest materiałem produkowanym od początków XX wieku. Od tamtego czasu zdobył popularność w wielu obszarach, począwszy od uprawy roślin, przez budowę dróg, aż po budowę kadłubów statków. Obecnie, keramzyt święci triumfy w budownictwie jako podstawa budynków prefabrykowanych. W czym tkwi jego sekret? Czy wskazane jest sięganie po niego podczas budowy własnego domu? Poniżej prezentujemy co najmniej 7 powodów, dla których warto to robić.

1. Dom w kwartał

Najczęściej podkreślaną przez zwolenników zaletą keramzytu jest błyskawiczna realizacja budowy z jego zastosowaniem. Co więcej – może się ona odbywać niemal w każdych warunkach. Przykład? Dom o powierzchni ok. 120 metrów kwadratowych budowany w technologii tradycyjnej to minimum 2  lata pracy przerywanej w miesiącach zimowych. Budowa tego samego domu z prefabrykatów keramzytowych trwa zaledwie 3 miesiące bez konieczności zawieszenia prac w niekorzystnych warunkach.

2. Materiał przyjazny środowisku

Starasz się troszczyć o środowisko? Życie w zgodzie z naturą i otoczeniem jest dla Ciebie ważne? Jeśli tak, to dom z prefabrykatów keramzytowych jest rozwiązaniem dla Ciebie. Keramzyt to materiał powstający z naturalnej gliny wypalanej w wysokiej temperaturze. Jest wyprodukowany bez sztucznych dodatków, a ponadto nie wydziela żadnych związków chemicznych ani gazów: 100% ekologii!

3. Zawsze ciepło!

Keramzyt potrafi utrzymać ciepło dłużej niż tradycyjne materiały budowlane, a zbudowana z niego ściana o grubości 18 cm z powodzeniem może zastąpić 10-centymetrową warstwę izolacyjną styropianu. W domu z keramzytu temperatury są zrównoważone i przyjemne przez cały rok – zarówno mroźną zimą jak i upalnym latem.

4. Zawsze cicho

Ściany z keramzytu charakteryzuje wysoka izolacyjność akustyczna, co oznacza, że do wnętrza domu nie docierają uciążliwe hałasy dochodzące z ulicy. Służy temu porowata struktura keramzytu, która rozprasza i pochłania fale dźwiękowe.

5. Na Twoją kieszeń

Cena domu z prefabrykatów keramzytowych jest niższa niż w przypadku tradycyjnego domu murowanego. Wynika to z krótszego czasu realizacji budowy oraz zaangażowania w nią mniejszej liczby osób, co niesie ze sobą automatycznie niższe koszty. Co więcej, w czasie budowy z keramzytu nie istnieje coś takiego jak wzrost kosztów budowy wskutek „nieprzewidzianych komplikacji”, koszty są stałe i niezmienne od początku do końca.

6. Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Jeśli obawiasz się czy domy z prefabrykatów są trwałe i bezpieczne, zauważ, że największą popularnością cieszą się one w Skandynawii – rejonie o dużo cięższych warunkach atmosferycznych niż Polska. Tam domy z keramzytu służą ich mieszkańcom przez długie lata, charakteryzując się przy tym wysoką ognioodpornością oraz wytrzymałością na działanie silnego wiatru.

7. Dla dobrego samopoczucia

Decyzja o budowie domu z keramzytu to ukłon w kierunku własnego zdrowia i samopoczucia. Keramzyt tworzy wewnątrz budynku naturalny, przyjemny mikroklimat. Klimat, w którym dobrze czują się nawet astmatycy i alergicy.




LIKON TECHNOLOGIA - CZYTAJ RÓWNIEŻ...

Praefa - jeden system, tysiąc możliwości

Dlaczego my (7 korzyści z kermazytu)

Kermazyt moda czy przyszłość

Dom z kermazytu a dom murowany