LIKON Budowa krok po kroku

Jak budujemy z keramzytu, czyli 5 kroków do Twojego wymarzonego domu

Pragniesz przeprowadzić się w końcu „na swoje”? Przeraża Cię oczekiwanie kilku lat na dom? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Domy z prefabrykatów keramzytowych powstają zaledwie w 3 miesiące, co oznacza, że jeszcze w tym roku będziesz mógł cieszyć się własnymi czterema kątami. Kuszące? Nasza Firma przygotuje go dla Ciebie szybko i profesjonalnie. Chcesz dowiedzieć się jak? Poznaj 5 kroków, które umożliwiają nam przygotowanie dla Ciebie wymarzonego domu – poznaj 5 kroków, które dzielą Cię od spełnienia Twoich marzeń o nim!

 

 

Twój dom w 5 krokach, czyli jak to robimy?

Najpierw przygotowujemy projekt

Jaki dom Ci się marzy? Wybudujemy dla Ciebie dokładnie taki, jaki sobie zaplanujesz – w oparciu o  z naszej oferty, typowy lub indywidualny, czyli przygotowany specjalnie dla Ciebie, z uwzględnieniem wszystkich Twoich preferencji. Projekt  wykonujemy zupełnie za darmo !!!

Pora na przygotowanie gruntu: grunt to podstawa!

Kolejnym etapem są prace przygotowujące grunt pod budowę. Zajmujemy się zatem geodezyjnym wytyczaniem budynku, jak również usuwaniem warstw nienośnych gruntu i przygotowaniem podbudowy. Ale to nie koniec!  Wykonujemy  docieplenie i  zbrojenie  a w końcu  zalewamy idealnie równą i gładką płytę fundamentową. Równolegle w zakładach firmy Praefa produkowane są keramzytowe elementy ścian  skrojone ściśle pod Twój dom.

Transportujemy prefabrykaty keramzytowe na miejsce budowy

Po opracowaniu projektu, przygotowaniu płyty fundamentowej i wyprodukowaniu elementów budynku, startujemy z pracami na placu budowy! Transportujemy zewnętrzne i wewnętrzne ściany z keramzytu na plac i przygotowujemy się do montażu.

Montujemy, montujemy, montujemy

No to czas na montaż! Prace w tym obszarze obejmują:
- montaż ścian z keramzytu,
- wykonanie kominów spalinowych i wentylacyjnych z kształtek keramzytowych,
- prace na dachu: wykonanie więźby, pokrycie dachu blachodachówką, dachówką cementową, ceramiczną lub inną – w zależności od założeń projektowych
- dokonanie obróbek blacharskich oraz wyposażenie dachu w rynny PCV.

Pora na wykończenia – szlifujemy efekty

W ramach prac wykończeniowych montujemy stolarkę okienną, drzwi zewnętrzne oraz w razie potrzeby – bramę garażową. Na tym etapie szlifujemy również kwestie dociepleniowe – żeby w domu było Ci jeszcze cieplej wykorzystujemy styropian o grubości ok. 15 cm, który stanowi podstawę do wykonania elewacji zewnętrznej. A na koniec pozostaje już tylko kwestia instalacji. Najpierw zabieramy się za montaż instalacji elektrycznych, hydraulicznych, gazowych i sanitarnych, nie zapominając przy tym o kotle i grzejnikach. A na sam koniec zostaje nam zajęcie się ociepleniem stropów i pokrycie ich płytą g-k. 

 

 

 

Tak oto precyzyjnie dopracowany dom z prefabrykatów keramzytowych zostaje oddany w Twoje ręce. Teraz czeka Cię już tylko kilka zabiegów stricte dekoracyjnych: montaż paneli, malowanie ścian, aranżacja pomieszczeń... i dom skrojony na miarę Twoich oczekiwań jest gotowy! Solidny, przytulny, ciepły, bezpieczny i ekologiczny... i to zaledwie w 3 miesiące!