LIKON Technologia

Praefa - jeden system, tysiąc możliwości

Technologia Praefa dla niektórych może być czystą magią. Jak to możliwe, że energooszczędny dom z idealnie gładkimi, wytynkowanymi ścianami, z przestrzenią na instalacje i z wszystkim tym, czego wymaga się od solidnej konstrukcji powstaje zaledwie w 3 miesiące? Dzięki systemowi Praefa jest to możliwe, co więcej, coraz powszechniej praktykowane. To jednak nie jest kwestia magii. A zatem czego? O tajnikach technologii piszemy poniżej.

Co to jest Praefa?

Praefa to system budowy opierający się na keramzycie – materiale, z którego produkuje się prefabrykaty o wyjątkowych właściwościach. Ojczyzną technologii jest Skandynawia. Tam firma Praefa w 1973 roku zbudowała swoje pierwsze fabryki produkujące keramzyt i stamtąd w niedługim czasie rozprzestrzeniły się one na teren innych państw, w tym Niemiec i Polski, gdzie z każdym rokiem zwiększa się ich produkcja – wprost proporcjonalnie do zainteresowania tą innowacyjną technologią budowania. Dzięki swoim zaletom, technologia ta znajduje szerokie zastosowanie – wykorzystywana jest w budownictwie jedno- i wielorodzinnym, sprawdza się również w budynkach przemysłowych i przeznaczonych dla rolnictwa. Praefa – jeden system, a tyle możliwości. Skąd one się biorą?

 

Keramzytowe sekrety technologii Praefa

 

Technologia Praefa opiera się na wznoszeniu budynków z wykorzystaniem wielowymiarowych elementów keramzytowych. Ich niewątpliwą zaletą jest elastyczność, czyli możliwość wprowadzania modyfikac również po wyprodukowaniu ściany. Jak to możliwe? Keramzyt jest materiałem, który można poddawać cięciu, kuciu i wierceniu, co umożliwia stworzenie domu, wręcz skrojonego na miarę. To jednak nie wszystkie korzyści jakie płyną z technologii Praefa.



Umożliwia ona budowę domów, które charakteryzują się:

 

Wysoką kumulacyjnością cieplną;
Ściany z keramzytu akumulują ciepło, dzięki czemu mieszkańcy domu nie odczuwają zmian temperatury wewnątrz budynku,
Ogniotrwałością;
Ściany ceramiczne są w 100% niepalne, minimalizując do zera ryzyko pożarów,
Dźwiękoizolacyjnością;
Zwarta struktura oraz szczelność połączeń sprawia, że ściany świetnie izolują hałasy dochodzące z zewnątrz,
Odpornością na czynniki chemiczne, biologiczne oraz atmosferyczne;
Wilgoć? Mróz? Kwasy? Korozja biologiczna? Grzyby, pleśń? Te problemy nie dotyczą ścian z keramzytu.
Błyskawicznym montażem;
Prace związane z produkcją i montażem pozwalają na postawienie budynku w przeciągu zaledwie 3 miesięcy, z czego sam montaż ścian np. w przypadku budynku parterowego trwa kilka godzin,
Długim okresem gwarancji;
Jeśli wątpisz w jakość budynku powstającego w tak krótkim czasie, z pewnością uspokoi Cię informacja, że na konstrukcję domu wybudowanego w technologii Praefa masz aż do 25 lat gwarancji! 
Doskonałym mikroklimatem;
Keramzyt zastosowany w ścianach Praefa reguluje parametry fizykochemiczne wewnątrz domu, co wpływa korzystnie na zdrowie i dobre samopoczucie jego mieszkańców,
Oszczędnością;
Budując dom w technologii Praefa nie potrzeba zatrudnienia kilku ekip budowlanych, wykończeniowych, itp., co oznacza mniejszą ilość środków przeznaczonych na ich wynagrodzenia.





LIKON TECHNOLOGIA - CZYTAJ RÓWNIEŻ...

Dlaczego my (7 korzyści z kermazytu)

Kermazyt moda czy przyszłość

Dom z kermazytu a dom murowany

7 zalet budowania z keramzytu