LIKON Technologia

Dlaczego my

Keramzyt jest materiałem produkowanym od początków XX wieku. Od tamtego czasu zdobył popularność w wielu obszarach, począwszy od uprawy roślin, przez budowę dróg, aż po budowę kadłubów statków. Od pewnego czasu święci również triumfy w budownictwie, stając się przy tym wizytówką naszej firmy. W czym tkwi sekret naszych budynków z prefabrykatów keramzytowych? Poniżej prezentujemy 7 powodów, dla których warto zdecydować się na nie podczas budowy własnego domu.

1. Budujemy dom w kwartał!

Nasi Klienci zachwalają błyskawiczną realizację budowy z prefabrykatów keramzytowych, stawiając ją w opozycji do technologii tradycyjnej. Różnica jest spora: dla porównania dom o powierzchni ok. 120 metrów kwadratowych budowany tradycyjnie to kilka lat pracy, która musi zostać przerwana na okres zimy. My, dom o tej samej powierzchni, ale z prefabrykatów keramzytowych, stawiamy zaledwie w 3 miesiące i to bez konieczności zawieszenia prac w niekorzystnych warunkach!

2. Jesteśmy firmą przyjazną środowisku 

Starasz się troszczyć o środowisko? Życie w zgodzie z naturą i otoczeniem jest dla Ciebie ważne? Dla nas też! Dlatego w naszym budownictwie wykorzystujemy prefabrykaty keramzytowe, które oprócz wachlarza zalet dla użytkowników, niesie również korzyści dla środowiska. Keramzyt to materiał powstający z naturalnej gliny wypalanej w wysokiej temperaturze. Jest wyprodukowany bez sztucznych dodatków, a ponadto nie wydziela żadnych związków chemicznych ani gazów: 100% ekologii!

 3. W naszych domach zawsze jest ciepło!

Keramzyt potrafi utrzymać ciepło dłużej niż tradycyjne materiały budowlane, a zbudowana z niego ściana o grubości 18 cm z powodzeniem może zastąpić 10-centymetrową warstwę izolacyjną styropianu. W domach, które mamy Ci do zaoferowania, temperatury są zrównoważone i przyjemne przez cały rok – zarówno mroźną zimą jak i upalnym latem.

4. Domy keramzytowe firmy Likon gwarantują ciszę i spokój

Ściany keramzytowe produkowane przez naszą firmę charakteryzuje wysoka izolacyjność akustyczna, co oznacza, że do wnętrza Twojego domu nigdy nie dotrą uciążliwe hałasy dochodzące z ulicy. Dzieje się tak, gdyż porowata struktura keramzytu rozprasza i pochłania fale dźwiękowe.

5. Nasze domy są na Twoją kieszeń

Ceny oferowanych przez nas domów z prefabrykatów keramzytowych są dużo niższe niż w przypadku tradycyjnych domów murowanych. Z czego to wynika? Nasza ekipa dokłada wszelkich starań, by czas budowy nie przekroczył kwartału, angażując przy tym do pracy mniejszą liczbę osób niż ma to miejsce w przypadku budownictwa tradycyjnego. A to oznacza automatycznie niższe koszty. Co więcej, w czasie budowy z keramzytu nie istnieje coś takiego jak wzrost kosztów budowy wskutek „nieprzewidzianych komplikacji”. Nasi klienci ponoszą tylko te koszty, z którymi zapoznali się na etapie projektu. Bez żadnych niespodzianek.

6. Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Jeśli obawiasz się czy domy z prefabrykatów są trwałe i bezpieczne, zauważ, że największą popularnością cieszą się one w Skandynawii – rejonie o dużo cięższych warunkach atmosferycznych niż Polska. Tam domy z keramzytu służą ich mieszkańcom przez długie lata, charakteryzując się przy tym wysoką ognioodpornością oraz wytrzymałością na działanie silnego wiatru. Nie inaczej jest w przypadku naszych domów – konstrukcji wyjątkowo bezpiecznych i stabilnych w każdych warunkach.

7. Poczuj się dobrze dzięki naszym domom!

Naszym priorytetem jest to, byś poczuł się w swoim domu dobrze, dlatego nasze domy z keramzytu to ukłon w kierunku Twojego zdrowia i samopoczucia. Ten wyjątkowy materiał tworzy wewnątrz budynku naturalny, przyjemny mikroklimat. Klimat, w którym dobrze poczują się nawet astmatycy i alergicy.

 

 

 


LIKON TECHNOLOGIA - CZYTAJ RÓWNIEŻ...

Praefa - jeden system, tysiąc możliwości

Kermazyt moda czy przyszłość

Dom z kermazytu a dom murowany

7 zalet budowania z keramzytu